نحوه پوشش دهی دوباره کفپوش صنعتی

کفپوش های صنعتی برای عایق بندی کفپوش های بتنی بکار می رود و موجب دوام بالا و تمیز کردن راحت تر آن می شود. در مکان های خانگی مانند پارکینگ یا زیر زمین، پوشش اپوکسی می تواند بین ۵ و ۱۰ سال قبل از زمان اعمال دوباره پوشش باقی بماند. اما کفپوش صنعتی تمام نشده باید قبل از اعمال دوباره پوشش آماده شود: کفپوش صنعتی یک پوسته سخت و صیقلی ایجاد می کند و باید پیش از اینکه یک لایه دیگر از اپوکسی به ان بچسبد، باید آماده شود.

ابزار مورد نیاز در اجرا کفپوش صنعتی:

  • پاک کن
  • صابون
  • سطل
  • سمباده درشت
  • جاروب
  • الکل تقریبی
  • قلم مو نایلونی
  • رولر رنگ

زمین را صابون و آب تمیز کرده و آنرا به خوبی شتشو دهید.

سطح کفپوش صنعتی را با استفاده از سمباده درشت خراش دهید تا سطحی تازه برای چسبیدن اپوکسی ایجاد شود. سپس هر غبار را از سطح جارو کرده و زمین را با الکل تقریبی و مشروبات معدنی شتشو دهید. چسب های رنگ را به لبه پایینی دیوار متصل کنید تا دیوارها از اپوکسی محافظت شود. (لازم است که چسب های رنگ قبل از خشک شدن کامل اپوکسی از دیوار جدا شد.

اپوکسی را داخل ظرف رنگ ریخته (ابتدا مخلوط کنید، براساس دستور سازنده، و  اگر نیاز بود) و سپس اپوکسی را بوسیله قلم مو رنگ به گوشه های زمین اعمال کنید. سپس از یک غلطت برای پوشش دهی کل کف با اپوکسی استفاده کنید. مسیر خود را مشخص کنید تا در هنگام رنگ در یک گوشه گرفتار نشوید.

اجازه دهید کفپوش صنعتی در طول شب و یا زمان پیشنهاد شده توسط سازنده خشک شود.

لایه دوم اپوکسی را به زمین اعمال کنید، مشابه با روش اعمال لایه اول این کار را انجام دهید. اجازه دهید اپوکسی برای مقدار زمان مشخص شده توسط سازنده آماده شود. حتی اگر سطح اپوکسی شما خشک به نظر می آید امکان دارد با راه رفتن بروی آن تا قبل از بهبود کامل آن موجب تخریب آن شوید. براساس نوع اپوکسی، این زمان ممکن است بین ۳ روز و ۲ هفته طول بکشد.

راهنمایی و تذکرات:

اطمینان حاصل کنید که سطح مقطع زمین را با دقت اندازه گیری کنید تا مقدار درستی از اپوکسی را خریداری کنید. دستورالعمل برای مخلوط کردن اپوکسی را پیش از اعمال بروی زمین، به دقت مطالعه کنید. به یاد داشته باشید چسب رنگ را پیش از خشک شدن کامل کفپوش صنعتی جدا کنید.

کفپوش صنعتی

کفپوش صنعتی

مزایا و معایب کفپوش صنعتی

رنگ های اپوکسی و پوشش های زمین به زمین بتنی در زیر زمین و پارکینگ، زیبایی و رنگ می دهد.زمین های بتنی می تواند با تعدادی مورد پوشش داده شود که این شامل جلا دادن، نقش و نگار دادن، رنگ کردن و اپوکسی است که هر کدام دارای مزایا و معایب خود است. تخیمن مزایا و معایب هر ماده کفپوش و یا فرآیند آن به شما اجازه می دهد تا کفپوشی برای زمین بتنی انتخاب کنید که بهترین نوع برای اتاق و از لحاظ بودجه است.

مشکلات چسبندگی کفپوش صنعتی

مواد در محیط مرطوب مانند زیرزمین چسبندگی خوبی ندارد. اگر زمین زیرزمین خشک شود و و در نهایت برای کار اپوکسی آماده شود شما می توانید از مشکلات چسبندگی جلوگیری کنید. اعمال کفپوش صنعتی در محیط نمناک بروی زمین مرطوب موجب می شود که رنگ اپوکسی از زمین بلند شود. اضافه بر آن، شما می توانید زمین را قبل از اعمال اپوکسی تمیز کنید تا از مشکلات چسبندگی جلوگیری شود.

اثرات هزینه کفپوش صنعتی

مجموعه تجهیزات اپوکسی یک روش با هزینه زیاد برای ایجاد زمینی جذاب بروی سطح بتن می باشد. اعمال کفپوش اپوکسی کاری است که خود شما می توانید انجام دهید این خود موجب کاهش هزینه های نصاب های حرفه ای می شود. فرآیندها مانند جلا دادن یا نقش و نگار دادن به بتن می تواند مشکل باشد و نیاز به سرویس دهی افراد حرفه ای داردکه این موجب افزایش هزینه کفپوشی می شود.

زمان کاری کفپوش صنعتی

کار انجام کفپوش صنعتی می تواند زمان بر باشد. شما باشد قبل از اعمال مواد به بتن سطح را تمیز و آماده نمایید. اضافه بر آن، اولین پوشش اپوکسی باید قبل از اعمال پوشش بعدی به صورت کامل خشک شود.

فهرست
error: Content is protected !!